Готуємося до ЗНО

 

Тести ЗНО онлайн

Психологічна готовність батьків та учнів до зовнішнього незалежного оцінювання

Психологи розцінюють іспит як: "перетравлювання" значного обсягу інформації, яке пов´язане з великим навантаженням на мозок; серйозне емоційне напруження і велике навантаження на нервову систему.

Тому найоптимальніший варіант підготовки до складання іспитів та проходження тестового періоду є такий(за Іриною Науменко):

- Раціональне харчування (мед, горіхи, молочні продукти, риба, м´ясо, овочі та фрукти забезпечать баланс необхідних інгредієнтів та відновлять енергетичні витрати)

- нормальний здоровий сон та відпочинок зменшать навантаження на нервову систему.

- Не варто в цей період відмовлятися від занять спортом чи улюбленої справи - це буде своєрідний відпочинок.

- Слід пам´ятати про біоритмологічні особливості: "сова", неефективно працює о 6-8 годині рінку, а "жайворонк" навряд чи буде працездатним до 2-3 годин ночі. В усіх людей рівень біологічної активності знижений із 17 до 18 години.

- Можна вживати тонізуючи препарати рослинного походження, наприклад, із женьшеню чи елеутерококу.

- Правильна організація вивчення навчального матеріалу є чинником успішності.

Спочатку слід переглянути весь матеріал і розподілити його таким чином: якщо треба вивчити 100 питань за 4 дні, то в перші 2 дні вивчається 70% інформації, третього дня - решта, четвертого - повторюють вивчене. При цьому складні теми можна чергувати з простими, не обов´язково вивчати всі питання поспіль.

Є й деякі психологічні особливості, які слід враховувати при вивченні матеріалу.

"Ефект краю". Найкраще запам´ятовується інформація, вкладена на початку і наприкінці тексту. Тому під час запам´ятовування слід напружувати свої пізнавальні здібності саме при вивченні середини. Повторювати інформацію теж слід вдумливо, тому що після "завантаження в мозок", якщо не повторити цю інформацію 20-30% її втрачається упродовж перших 10 годин. Щоб цього не сталося слід працювати з текстом так: спочатку прочитати його, повторити його вдруге, через 20 хвилин - утреттє, а через 8-10 годин - учетверте, і ще раз через добу. Наявність власної стратегії та пошуку відбору інформації, свого інтелектуального стилю полегшує вивчення. Так, знаючи особливості своєї пам´яті, можна вивчати матеріал зорово, можна проговорювати його вслух, або переказувати комусь, а іноді допомагає потрібна річ - шпаргалка. Аутогенне тренування та власні формули заспокоєння налаштують учнів на впевнений лад та оптимізм Підтримка батьків - один із чинників успіху. Емоційний батьківський захист - велика підтримка перед іспитом. Можна взяти білети до театру, просто погуляти, згадати свій іспит і розповісти про це дитині - це заспокоює.

https://www.sochuroki.com/psixologichna-gotovnist-batkiv-ta-uchniv-do-zovnishnogo-nezalezhnogo-ocinyuvannya/

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати